JAK A KDE SEHNAT MODELKY?modelka

Když jsem se ve fotosvětě orientovala jen chvilku, nevěděla jsem co a jak a sehnat si třeba modelku byl pro mě nadlidský úkol. Abych vám to ulehčila, vypíšu vám sem mé TOP 3 kanály, kde nejčastěji hledám modelky já. Rovnou ke každému vypíšu plusy a minusy, abyste věděli co případně vyzkoušet.


1.) SKUPINY NA FACEBOOKU

Na Facebooku existuje mnoho TFP skupin. TFP z anglického Time for Print je směnný obchod, kdy fotograf postuje své fotografie a model poskytuje svůj čas. Z tohoto obchodu mají oba výsledné fotografie pro svá portfolia.

Jedny z největších skupin v Česku jsou např. TFP Celá ČSR nebo TFP Modelky hledají fotografa.
A jak to tedy funguje? Buď můžete odpovídat na poptávky modelek a nebo přidáte vlastní poptávku. Napíšete kdy, kde a co chcete fotit a postnete několik vašich fotek, nebo odkaz na vaše portfolio.VÝHODY:


NEVÝHODY:

 • Dost často neprofesionalita modelů
 • Častá nespolehlivost modelů
 • Nezkušenost fotografa znamená, že se vám ozvou spíše amatéři

 • 2.) PŘÁTELÉ PŘÁTEL, PŘÍBUZNÍ

  Vždycky se tu najdou nějací ochotní kámoši, které můžete vytáhnout na focení, nebo Vám pomohou sehnat nějakého známého, který by měl o focení zájem. Je pravděpodobné, že to budou lidi žijící kousek od vás, takže nemusíte lítat po celé republice kvůli focení. Navíc potrénujete komunikaci s ostatními, kterou dobře využijete u běžného focení na zakázku.


  VÝHODY:


  NEVÝHODY:


  3.) OSLOVENÍ NA PŘÍMO

  Zahlédli jste na instagramu někoho, kdo Vás zaujal? Není nic jednoduššího než takovému člověku na férovku napsat, že vás zaujal, a že byste se rádi domluvili na focení. Zpráva tohoto typu jim určitě polichotí a nejspíš vám na takovou příležitost kývnou.


  VÝHODY:


  NEVÝHODY: