FOCENÍ S OHNĚM A DÝMOVNICEMI


V poslední době je tenhle styl fotek velmi oblíbený, tak by nebylo na škodu vám ukázat, jak takovou fotku vytvořit. Dýmovnice seženete v jakémkoliv obchodě s pyrotechnikou nebo na internetu. Prodávají se v různých barvách,takže výběr je na vás. Běžná dýmovnice stojí kolem stokoruny a hoří zhruba minutu. Je dobré si jich koupit víc, protože na první pokus se focení povede jen málokdy.

dívka s dýmovnicí
dívka s dýmovnicemi

Při plánování focení s ohněm je dobré kontaktovat profesionály. Ti umí pracovat s takzvaným filmovým ohněm. Používají přitom speciální gely, které oheň udrží jen tam, kde chcete. Spolupráci s profesionály považuji za nejbezpečnější variantu, protože jsou po celou dobu přítomni a oheň zapalují, hlídají a kontrolují.


KDE FOTIT?

Pokud budete fotit ve veřejném prostoru, bylo by lepší oznámit jak policii, tak hasičům kdy a kde chcete fotit. Tím se vyhnete zbytečným problémům. Dýmovnice určitě nezapalujte v uzavřené místnosti. Můžete se udusit a barevný prach z místnosti a věcí v ní jen těžko dostanete pryč. Pokud ale chcete fotit v uzavřených místnostech, tak použijte již dříve zmíněný filmový oheň, z toho nevznikají spaliny.


DÝMOVNICE

Jak jsem již výše psala, není vhodné fotit s dýmovnicí v uzavřených místnostech. Já už jen kvůli bezpečnosti mě i všech ostatních s dýmovnicemi fotím vždy jen venku. Také všem doporučuji, ať si na sebe neoblékají žádné drahé oblečení, protože barevný prach z dýmovnice se z oblečení dostává opravdu obtížně.

dívka s dýmovnicí
lidi s dýmovnicí

OHEŇ

Jelikož je oheň poměrně velký zdroj světla, budete se tomu muset přizpůsobit, nechcete ho mít přece přeexponovaný. Určitě nepůjdete fotit za bílého dne, kdy by oheň nešel ani vidět, ale necháte to až na večer, kdy už bude tma a plamen hezky vynikne. Pokud fotíte v ateliéru, je dobré zakrýt okna neprůsvitnou látkou, abyste v místnosti měli co největší tmu.


NA ZÁVĚR

Teď už víte co a jak připravit a nafotit, jen tu mám pro vás poslední připomínku - Nikdy nefoťte sami. Přece jen fotíte s nebezpečnou pyrotechnikou a nikdy nevíte, co se může stát. Proto vám doporučuji si s sebou přivést pár pomocníků, kteří vše ohlídají za Vás, abyste se Vy mohli plně soustředit jen na focení.